Solvıtech proje

KOSGEB KOBİ Finansman Destek Programı

KOSGEB’ in sağladığı bu kredi desteğinin temel amacı KOBİ’ lerin üretim, kalite, standartlarının yükseltilmesi, istihdam sağlayabilmeleri ve rekabet güçlerinin artırılmasına yöneliktir.

Bu destek kapsamındaki KOSGEB kredisinden 2 kategorideki KOBİ’ ler faydalanabilmektedirler.

  • KOSGEB desteği ile işini kurmuş Girişimci İşletmeler
  • HAMLE yani Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programından faydalanan şirketler veya bu işletmelerden ürün alan işletmeler

KOSGEB KOBİ Finansman Destek Programı’ nda azami kredi vadesi işletme kredisinde 18 ay, makine-teçhizat kredisinde 36 aydır.

Girişimci işletmeler yani KOSGEB desteği ile işine kurmuş olan işletmelerin kredi üst limiti 50.000 TL olup, destek puanı 10 puandır. Destek puanı bankalardan kullanılacak kredilerdeki 10 puanlık KOSGEB destek miktarına denk gelmektedir. Örneğin bankadan standartta %15 oranında kredi kullanabiliyorken KOSGEB desteği ile bu oran %5’ e inmektedir.

Stratejik ve öncelikli sektörlerdeki işletmeler(HAMLE programından yararlanan şirketler) için kredi üst limiti 500.000 TL olup, destek puanı 12 puandır. Destek puanı bankalardan kullanılacak kredilerdeki 12 puanlık KOSGEB destek miktarına denk gelmektedir. Örneğin bankadan standartta %15 oranında kredi kullanabiliyorken KOSGEB desteği ile bu oran %3’ e inmektedir.

KOSGEB KOBİ Finansman Desteği için başvuru herhangi bir zamanda yapılabilir. Başvuru süreci öncelikle banka ve sonraki aşamada KOSGEB ile ilerlemektedir.

İşletme Kredisi ve Makine-Teçhizat kredisi alınabilmektedir.

Banka başvurusundan sonra ilgili KOSGEB uzmanı başvuruyu inceler ve uygun bulunması durumunda onaylar. Başvuruda hata veya eksik olması durumunda revizyona açılır. Söz konusu destek genel bankacılık mevzuatı ve güncel kredi politikaları doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Solvitech Proje olarak KOSGEB KOBİ Finansman Destek Programından maksimum oranda faydalanabilmeniz için sizlere hizmet veriyoruz.

KOSGEB desteklerine ilişkin her türlü sorunuz için ilgili formdan talep oluşturabilir, uzmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Diğer destek ve hibe programları için için tıklayınız.

Tüm danışmanlık hizmetlerimiz için tıklayınız.

SOLVITECH PROJE

KOSGEB KOBİ Finansman desteğinden hemen yararlanmak ve detaylı bilgi almak için form doldurabilirsiniz!