YURT DIŞI İŞ SEYAHATİ VE PAZAR ARAŞTIRMASI DESTEĞİ

Yurt Dışı İş Seyahati Ve Pazar Araştırması Desteğinin Amacı Nedir?

Ticaret Bakanlığının sunduğu destek programlarından bir tanesi de yurt dışı iş seyahati ve pazar araştırması desteğidir.

Yurt dışı iş seyahati ve pazar araştırması desteğinin amacı yeni ihraç pazarları yaratılması ve geleneksel pazarlarda pazar payımızın artırılması için türk şirketlerin yurt dışındaki pazarlar hakkında araştırma yapması ve potansiyel müşterilerle iş görüşmeleri yapmaları amacıyla şirketlerin yurt dışı pazar araştırması gezilerinin desteklenmesidir.

Yurt Dışı İş Seyahati Ve Pazar Araştırması Desteğine Kimler Başvurabilir?

Yurt dışı iş seyahati ve pazar araştırması desteğine Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde kurulmuş, ihracatçı birliğine üye şirketler başvuruda bulunabilir.

Yurt Dışı İş Seyahati Ve Pazar Araştırması Destek Unsurları Nelerdir?

Yurt dışı pazar araştırması gezisinin en az 2 (iki), yolculuk hariç en fazla 10 (on) günlük kısmı desteklenmektedir. Destek kapsamında en fazla iki şirket sahibi ya da çalışanının aşağıda belirtilen giderleri desteklenir.

                                              Ulaşım: Uluslararası ve şehirlerarası ulaşımda kullanılan ekonomi sınıfı uçak, tren, gemi ve otobüs bileti ücretleri,

                                              Konaklama: Kişi başına günlük oda + kahvaltı giderleri desteklenmektedir. (Konaklama kişi başına günlük 4.500 TL’ye (oda + kahvaltı) kadar desteklenir.)

Her takvim yılı içerisinde şirket başına en fazla 5 yurt dışı pazar araştırması gezisi desteklenmektedir.

Bir takvim yılı içerisinde aynı ülkeye yönelik en fazla iki yurt dışı pazar araştırması faaliyeti desteklenir.

Yurt Dışı İş Seyahati Ve Pazar Araştırması Destek Üst Limiti Nedir?

2024 yılı itibarıyla yurt dışı iş seyahati ve pazar araştırması desteği gezi başına en fazla 278,091 TL‘ye kadar desteklenir.Destek oranı %50’dir. Hedef ülkelere gerçekleştirilen Pazar araştırmaları için destek oranı %70’dir.

Solvitech Proje Danışmanlık Hizmeti

Solvitech Proje olarak yurt dışı iş seyahati ve pazar araştırması destekleri konusunda başvuru dosyasının hazırlanması, başvuru ve onay sürecinin yönetimi ve yurt dışı iş seyahati ve pazar araştırması desteklerinden maksimum oranda faydalanmanız konusunda sizlere uçtan uca danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Ticaret Bakanlığı desteklerine ilişkin her türlü sorunuz için aşağıdaki formdan talep oluşturabilir, uzmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

    Yıldızlı alanlar zorunludur.