Solvıtech proje

KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programı

Sadece HAMLE programı kapsamında başvuru yapılabilen bu destek programı orta-yüksek ve yüksek teknoloji seviyesinde yer alan katma değerli ürünlerin üretimini artırmaya yönelik yapacağınız yatırımları desteklemektedir.

  • Ülkemizde yer alan bir sermaye şirketi olmak,
  • HAMLE programı çağrısında yer alan ürünleri üretmek üzere Bakanlıktan ön onay almak,
  • KBS’ de kayıtlı, aktif durumda ve KOBİ Bilgi beyannamesi güncel olmak

Geri Ödemesiz 1,800.000 TL ve geri ödemeli 4,200.000 TL olmak üzere toplamda 6.000.000 TL’ ye kadar desteklenmektedir.

Personel gideri desteğinde destek oranı %100 olup geri ödemesizdir. Diğer destek kalemlerinde ise destek oranı %60 olup bunun da %30’u geri ödemesiz, %70’ i geri ödemelidir.

En az 8 ay, en fazla 36 ay süreli projelerde destek uygulanmaktadır.

Destek programına yalnız HAMLE Programı kapsamında başvuru yapılabildiği için HAMLE’ nin güncel başvuru tarih aralıkları takip edilmelidir.

  • Makine-Teçhizat,
  • Yazılım Giderleri Desteği,
  • Personel Desteği,
  • Referans Numune Giderleri,
  • Dışarıdan Hizmet alımları,

Hali hazırda Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi (HAMLE) çağrısı kapsamında ön kabul alındığı için toplanacak kurul ağırlıklı olarak ilgili yatırım projesine ait gider kalemlerinin tür, miktar, süre ve tutar açısından yatırıma uygunluğuna göre karar vermektedir.

Solvitech Proje olarak KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programı konusunda projenizin mevzuata uygun olarak yazılması, başvuru dosyasının hazırlanması, başvuru ve onay sürecinin yönetimi, teknik ve mali raporlama ve KOSGEB desteklerinden maksimum oranda faydalanmanız konusunda sizlere uçtan uca danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

KOSGEB desteklerine ilişkin her türlü sorunuz için ilgili formdan talep oluşturabilir, uzmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

HAMLE Programı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Diğer destek ve hibe programları için için tıklayınız.

Tüm danışmanlık hizmetlerimiz için tıklayınız.

SOLVITECH PROJE

KOSGEB Stratejik Ürün Desteği ve HAMLE Programından hemen yararlanmak ve detaylı bilgi almak için form doldurabilirsiniz!